Jak zapakować czekoladę?

Opublikowany przez      30/04/2021 05:55:00    Komentarze 0
 Jak zapakować czekoladę?

Któż nie ucieszyłby się z otrzymania czekolady? Jej delikatny, słodki smak i subtelny aromat sprawiają, że to doskonały prezent dla każdego. Aby jednak sprawić jeszcze większą przyjemność obdarowywanej osobie warto przyłożyć się do estetycznego opakowania prezentu. Wszak piękne opakowanie w niewyobrażalnym stopniu zwiększa radość obdarowywanej osoby z prezentu i ułatwia wyrażanie jej naszych uczuć.

Zastanawiasz się jak zapakować czekoladę na prezent i brakuje Ci pomysłów? Nic straconego! W niniejszym artykule znajdziesz kilka inspiracji jak ładnie zapakować czekoladę tak, aby otrzymująca ją osoba była szczerze zadowolona z prezentu. Przeczytaj, a dowiesz się jakie akcesoria warto wykorzystać podczas pakowania upominków oraz jak zapakować czekoladki na prezent. Mamy nadzieję, że lektura tekstu pozwoli Ci uporać się z problemem i sprawić przyjemność osobie, której planujesz sprezentować czekoladę. Przyjemnej lektury!

Jak ładnie zapakować czekoladę? - papier prezentowy + kokarda

Opakowanie prezentu często bywa równie istotne co sam podarek. Otrzymując pięknie ustrojoną paczuszkę obdarowywana osoba widzi bowiem jak wiele pracy i zaangażowania włożyliśmy w przygotowanie dla niej upominku. Dlatego też nie warto bagatelizować kwestii pakowania prezentów nawet jeśli jest to zwykła czekolada.

Najbardziej oczywistym i zarazem efektownym sposobem na to jak ładnie zapakować czekoladę na prezent jest wykorzystanie papieru prezentowego i wstążek. Trąci banałem? Niekoniecznie! Pakowanie upominków w papier prezentowy to prawdziwa sztuka, którą jedynie nieliczni opanowali do perfekcji! Jeśli więc chcesz, aby obdarowywana przez Ciebie osoba poczuła się naprawdę wyjątkowo wybierz papier w kolorze, który przypadnie jej do gustu, pasującą do niego wstążkę i starannie zapakuj prezent. Zadbaj przy tym, aby na papierze nie było widać brzydkich zagnieceń, taśma klejąca była niewidoczna, a kokarda wyglądała jak istny majstersztyk!

Jak zapakować czekoladę w papier? - wyraź to co czujesz!

Jeśli jednak tradycyjne opakowanie w formie papieru prezentowego z kokardą Cię nie przekonuje i szukasz nieco bardziej kreatywnego sposobu na to jak ładnie zapakować czekoladę zawsze możesz zrobić opakowanie samodzielnie! Wystarczy starannie owinąć czekoladę kolorowym papierem z bloku rysunkowego lub papierem kraftowym i narysować na nim zabawną grafikę. Dobrym pomysłem jest również zamieszczenie na tak zapakowanym upominku życzeń, cytatu z książki, gratulacji, podziękowań lub jakiejkolwiek myśli, którą pragniesz wyrazić adresatowi prezentu.

Ciekawym sposobem na to jak zapakować czekoladę samodzielnie jest również wyklejenie na niej wybranej postaci - aniołka, bałwanka, świętego Mikołaja lub postaci z bajki. W internecie można znaleźć szeroki wybór schematów, na których można się wzorować, aby otrzymać ładny i estetyczny efekt.

Jak zapakować czekoladę? - wykorzystaj pudełka prezentowe

Kolejnym sprawdzonym sposobem na to jak zapakować czekoladę jest wykorzystanie pudełek prezentowych. Rzecz jasna powinny mieć one odpowiedni rozmiar i kształt oraz prezentować się schludnie. Zbyt duże kartoniki mogłyby sprawiać wrażenie, że wrzuciliśmy czekoladę w pierwsze co trafiło nam się w ręce bez głębszej refleksji, natomiast czekolada zamknięta w zbyt ciasnym kartonie mogłaby się zwyczajnie pokruszyć, nie mówiąc już o tym, że prezentowałaby się groteskowo.

Czytaj także: 4 zastosowania folii bąbelkowej, które Cię zaskoczą!

Kiedy już wybierzemy odpowiednie pudełeczko prezentowe warto również zastanowić się nad dodatkami. Przykładowo, jeśli wypełnimy kartonik wypełniaczem, np. wełną drzewną, dodatkowo poprawimy efekt wizualny upominku i sprawimy przyjemność obdarowywanej osobie. Dobrym pomysłem jest również dołączenie do pudełeczka małych, suszonych kwiatów lub przewiązanie go wstążką.

A może celofan?

Ciekawym pomysłem na to jak zapakować czekoladę na prezent jest wykorzystanie celofanu. Być może jest to pomysł z danych czasów, jednakże nadal nie traci on na aktualności. Upominki zapakowane w mieniący się celofan nadal bowiem prezentują się efektownie i estetycznie. Warto jednak pamiętać, że metoda ta sprawdzi się wyłącznie wówczas, gdy sama czekolada prezentuje się atrakcyjnie. W celofan można zapakować eleganckie czekolady z czekoladziarni lub własnego wyrobu, które nie mają sztucznych, plastikowych opakowań z logo firmy produkcyjnej.

Jeśli chodzi o to jak ładnie zapakować czekoladę w celofan w zasadzie możliwości są dwie. Po pierwsze można owinąć czekoladę folijką związując ją z obu stron tabliczki tak, aby całość wyglądała à la cukierek, natomiast w drugim przypadku można opleść czekoladę celofanem związując go na czubku wstążką. Obie możliwości prezentują się równie dobrze i są w równym stopniu proste do wykonania.

Jak zapakować czekoladki na prezent?

Niektóre z wyżej wymienionych metod sprawdzają się równie dobrze w przypadku tabliczek czekolady, jak i małych czekoladek, jednakże w przypadku tych drugich możliwości jest znacznie więcej. Czekoladki można bowiem zapakować w elegancki słoik, puszkę lub kartonik, można wrzucić je do lnianego woreczka lub wypełnić nimi kubek i całość podarować wybranej osobie. Interesującym sposobem na to jak zapakować czekoladki na prezent jest również zrobienie z nich “ananasa”, tj. oklejenie dolnej, szerszej części butelki z winem czekoladkami i ozdobienie szyjki “liśćmi” zrobionymi z zielonej bibuły, papieru lub tkaniny.

Jak zapakować czekoladę? - liczy się kreatywność

Szukając inspiracji na to jak ładnie zapakować czekoladę na prezent nie zapominaj, że najważniejszy dla obdarowywanej przez Ciebie osoby powinien być gest i dobre słowo. Nawet jeśli Twój plan przyozdobienia czekolady się nie powiedzie, kokarda wyjdzie krzywo lub napis będzie zbyt mały nic nie szkodzi! Najważniejsze są przecież starania, czas włożony w przygotowanie i Twoje zaangażowanie. Jeśli wybierzesz czekoladę o smaku, który bliska Ci osoba szczególnie lubi i znajdziesz czas, aby spędzić z nią nieco czasu to wystarczy, aby sprawić tej osobie przyjemność.

Czytaj także: Szary papier pakowy - zastosowanie, rodzaje, cena

Komentarze

Zaloguj lub zarejestruj się aby dodać komentarz
Zgoda na pliki cookie