Jak zapakować wino na ślub

Opublikowany przez      04/05/2021 12:24:00    Komentarze 0
Jak zapakować wino na ślub

Ostatnimi czasy trendem weselnym jest wręczanie Parze Młodej wina, czekoladek, książek lub innych drobiazgów zamiast kwiatów. Z reguły Państwo Młodzi sami proszą o upominki tego typu podczas zapraszania gości, ponieważ chcą zamiast bukietów otrzymać nieco bardziej praktyczne prezenty.

Wybierasz się na wesele i chcesz ofiarować nowożeńcom wino ozdobione w sposób bardziej wymyślny niż z wykorzystaniem zwykłej torebki prezentowej? Z chęcią Ci pomożemy! W poniższym tekście znajdziesz trzy inspirujące pomysły na to jak ozdobić butelkę wina na prezent. Przeczytaj, a przekonasz się, że pakowanie wina na wesele wcale nie jest trudne! Przyjemnej lektury!

Jak udekorować butelkę wina - kwiaty i wino w jednym

Jednym z najatrakcyjniejszych sposobów pakowania wina na prezent ślubny jest przyozdobienie go kwiatami. Przykładowo, wystarczy zaopatrzyć się w swój ulubiony gatunek kwiatów, siateczkę florystyczną, tkaninę jutową lub kolorową organzę i wstążkę, a następnie wykonać dekorację à la bukiet. Jak to zrobić? Wystarczy przymocować kwiaty do szyjki butelki za pomocą drucika, kleju na gorąco lub zwykłej wstążki, a następnie owinąć wybraną tkaniną pozostałą część butelki tak, aby zakryć całe wino wraz z łodygami kwiatów.

Ciekawym sposobem na to jak przyozdobić butelkę wina kwiatami jest również wykonanie kompozycji kwiatowej np. na siatce jutowej i późniejsze przymocowanie jej wokół butelki za pomocą gorącego kleju.

Czytaj także: Pakowanie trudnych prezentów - świąteczne metody na prezenty

Kartonik na wino - najlepszy sposób pakowania wina na wesele

Jeśli jednak nie czujesz się na siłach, aby tworzyć kompozycje kwiatowe zawsze możesz skorzystać z gotowych rozwiązań, takich jak np. skrzynka lub kartonik na wino. Kupując akcesoria tego typu nie tylko unikniesz dylematu jak udekorować butelkę wina na prezent, ale także sprawisz, że Twój upominek będzie prezentował się oryginalnie i stylowo.

Papier kraftowy i kokarda, czyli sprawdzony sposób na to jak zapakować wino na prezent

Eleganckim sposobem na to jak udekorować wino na wesele jest wykorzystanie brązowego papieru kraftowego i kolorowej wstążki. Wystarczy położyć brulion papieru na stole i na nim poziomo wino, a następnie zawinąć papier wokół butelki. Fragmenty papieru wystające poza dno butelki należy zagiąć i schować pod jej dnem. Następnie na szyjce butelki należy zawiązać kokardkę i voilà!

Ozdabiając butelkę tą metodą sprawimy, że będzie się ono prezentować schludnie i na 100% przypadnie do gustu osobom ceniącym minimalizm i dobry smak.

Czytaj także: Torby papierowe, czyli zakupy w nurcie eko

Komentarze

Zaloguj lub zarejestruj się aby dodać komentarz
Zgoda na pliki cookie