Jak zapakować alkohol na wesele?
Posted by      05/05/2021 09:07:59    Komentarze 0
 Jak zapakować alkohol na wesele?

Opakowanie jest niezwykle ważną częścią upominku. Choć pełni ono głównie funkcję dekoracyjną to właśnie dzięki niemu osoby, które obdarowujemy zyskują świadomość jak wiele energii i zaangażowania włożyliśmy w przygotowanie prezentu.

W niniejszym artykule znajdziesz podpowiedzi jak zapakować alkohol na prezent ślubny. Przeczytaj, a poznasz kilka wskazówek co zrobić, aby Młoda Para była w pełni usatysfakcjonowana z upominku. W treści artykułu zawarliśmy zarówno sposoby pakowania alkoholu odpowiednie dla osób utalentowanych plastycznie, jak i takie, które sprawdzą się w przypadku osób, którym prace plastyczne nie sprawiają przyjemności. Mamy nadzieję, że lektura tekstu będzie dla Ciebie inspirująca i dzięki niej znajdziesz odpowiedź na pytanie jak zapakować alkohol na wesele.

Nosidełka i kartoniki na wino, czyli jak zapakować alkohol na wesele

Pierwszą z naszych propozycji na to jak ładnie zapakować wino na wesele są nosidełka i kartoniki na alkohol. To praktyczne elementy, dzięki którym mamy pewność, że upominek, który sprezentujemy Młodej Parze będzie wyglądał elegancko i szykownie.

W sklepach można znaleźć szeroki wybór nosidełek na wino wykonanych z kartonu, drewna lub tkanin, dzięki czemu bez trudu znajdziesz model odpowiedni na tę okazję. Co więcej, wiele ozdobnych pudełek na wino stworzono z myślą o prezentach weselnych, przez co często ich charakter odpowiada okazji, jaką jest ślub i wesele. Przykładowo, są one ozdobione serduszkami, życzeniami ślubnymi, rysunkami gołąbków, obrączek, itp.

Warto również zaznaczyć, że dużym atutem zapakowania alkoholu w specjalnie przeznaczone do tego celu kartoniki i nosidełka jest ich wytrzymałość i odporność na zniszczenie. W odróżnieniu od torebek prezentowych lub kompozycji kwiatowych mocowanych na szyjce butelki, kartonik lub skrzyneczkę nie tak łatwo zgnieść lub podrzeć. To niezwykle ważne zwłaszcza w przypadku wesel, kiedy to upominek musi przetrwać całą drogę z naszego domu, przez jazdę autem, wizytę w kościele, pobyt na sali i drogę do domu Pary Młodej.

Czytaj także: Papier falisty - rewolucja w opakowaniach

Jak zapakować alkohol na ślub? - torebki prezentowe

Kolejnym sposobem na to jak zapakować alkohol na wesele jest wykorzystanie torebek prezentowych. Ze względu na niską cenę i dużą dostępność metoda ta cieszy się ogromną popularnością.

Podobnie jak w przypadku kartoników i nosidełek na wino, tak i w przypadku torebek prezentowych na rynku dostępny jest cały wachlarz modeli zaprojektowanych specjalnie na ślub, choć równie dobrze można wykorzystać uniwersalny model, np. gładką torebkę w atrakcyjnym kolorze lub model ozdobiony geometrycznymi kształtami.

Czytaj także: Szary papier - awangardowe pakowanie prezentów

Wino + kwiaty = duet idealny! Kilka słów o tym jak zapakować alkohol na prezent ślubny 

Pierwsze dwa z naszych pomysłów na to jak zapakować alkohol na ślub zakładają wykorzystanie gotowych produktów możliwych do nabycia w sklepach. Z kolei dwie kolejne propozycje kierujemy do osób, które chcą wykorzystać własne umiejętności plastyczne i stworzyć unikatowe opakowanie na alkohol.

Przykładowo, znakomitym sposobem na to jak ładnie zapakować wino na wesele jest udekorowanie go ciętymi kwiatami tak, aby całość wyglądem przypominała wazon. Jak to zrobić? Wystarczy przymocować do butelki z alkoholem kwiaty, np. róże w taki sposób, aby w całości zasłaniały szyjkę butelki, a następnie jej dolną część zasłonić wybranym materiałem i przewiązać wstążką. W zależności od tego, jaki efekt chcemy uzyskać możemy wykorzystać różnorakie tkaniny dekoracyjne. Dobrym wyborem będą np. flizelina, organza, tiul i juta.

Jak ładnie zapakować wino na wesele - ozdoby o minimalistycznym charakterze

Ostatnimi czasy, odkąd zaczęto przywiązywać większą uwagę do troski o środowisko naturalne i promować korzystanie z materiałów naturalnego pochodzenia, rekordy popularności biją ozdoby o minimalistycznym charakterze. Zamiast cekinów, brokatu i sztucznych kwiatów coraz częściej na salonach widzi się proste, naturalne dekoracje w stylu boho lub skandynawskim.

Trend ten z powodzeniem można wykorzystać również planując jak zapakować alkohol na ślub. Jak jednak połączyć prostolinijność i ekologię z szykiem i elegancją niezbędnymi na weselu? Wystarczy zachować umiar! Butelka alkoholu zawinięta w kawałek tkaniny jutowej i przewiązana kolorowym sznurkiem z juty będzie prezentować się estetycznie, a przy tym wpisze się w aktualnie obowiązujące trendy.

Czytaj także: Gdzie kupić karton?

Komentarze

Zaloguj lub zarejestruj się aby dodać komentarz