Jak zapakować wino?
 Jak zapakować wino?

Alkohol, a w szczególności wino to jeden z najpopularniejszych pomysłów na prezent. Niezależnie od okazji lub oczekiwań obdarowywanej przez nas osoby wino sprawdza się zawsze. To dobry prezent z okazji urodzin, imienin, ślubu, ukończenia edukacji, świąt, rocznicy ślubu lub podjęcia nowej pracy. Aby jednak osoba, której chcemy sprezentować butelkę wina poczuła się doceniona powinniśmy wybrać gatunek, który najbardziej jej odpowiada i zadbać o odpowiednie opakowanie.

Szukasz oryginalnego sposobu na to jak zapakować wino? W poniższym tekście znajdziesz cztery eleganckie metody pakowania alkoholu na prezent. Przeczytaj, a dowiesz się jak fajnie zapakować wino z wykorzystaniem łatwo dostępnych akcesoriów prezentowych. Zapraszamy do lektury!

Jak zapakować wino? - eleganckie nosidło na alkohol

Pierwszą z naszych propozycji jak fajnie zapakować wino na prezent są nosidełka na alkohol. W sklepach łatwo można znaleźć nosidełka kartonowe lub takie wykonane z drewna i sznurka, które nie tylko wyglądają oryginalnie, lecz także są dużo mocniejsze od tradycyjnych torebek prezentowych. Co więcej, wiele nosideł na wino jest skonstruowana tak, aby pomieścić więcej niż jedną butelkę, dzięki czemu sprawdzają się one w sytuacji, gdy planujemy sprezentować komuś nieco bardziej okazały upominek.

Jak zapakować butelkę wina? - wybierz kartonik prezentowy

Kolejnym sprawdzonym sposobem na to jak zapakować butelkę wina są kartoniki prezentowe na alkohol. Prezentują się one elegancko, są odpowiednie na każdą okazję, a ich proekologiczny charakter sprawia, że doskonale wpisują się w obecnie obowiązujące trendy upominkowe. Co więcej, kartoniki prezentowe na wino są szeroko dostępne, przez co bez trudu znajdziesz model wpisujący się w gust obdarowywanej przez Ciebie osoby.

Czytaj także: Czy dzięki reklamówkom papierowym świat poradzi sobie z plastikiem?

Jak zapakować butelkę wina na prezent? - worek jutowy + kokarda

Jednym z najestetyczniejszych sposobów na to jak zapakować butelkę wina na prezent jest wykorzystanie worka lub tkaniny jutowej i wstążki. Jak to zrobić? Wystarczy wsunąć butelkę do woreczka lub owinąć ją kawałkiem materiału, a następnie przewiązać ją tasiemką i zawiązać kokardę. Wino zapakowane w ten sposób prezentuje się nowocześnie, stylowo i niebanalnie, a ponadto ta metoda nie wymaga specjalnych umiejętności plastycznych - dosłownie każdy da radę zapakować butelkę w ten sposób!

Papier kraftowy i sznurek jutowy, czyli jak fajnie zapakować wino

Eleganckim sposobem na to jak zapakować butelkę wina na prezent jest również wykorzystanie papieru kraftowego lub innego papieru prezentowego w wybranym kolorze. Wystarczy dokładnie owinąć butelkę papierem, a fragmenty, które wystają zagiąć i schować pod wklęsłym dnem. Następnie na szyjce butelki należy wywiązać kokardę i voilà! Jeśli jednak chcesz dodatkowo upiększyć całość możesz wsunąć pod kokardę gałązkę świerku lub doczepić do wstążki elegancką zawieszkę.

Czytaj także: Szary papier - awangardowe pakowanie prezentów

Komentarze

Zaloguj lub zarejestruj się aby dodać komentarz