Kartony na jabłka
Kartony na jabłka

Jabłka to jedne z najpopularniejszych owoców w Polsce. Są smaczne, bogate w wiele wartościowych składników odżywczych i dostępne w sklepach przez cały rok. Ich smak różni się nieco w zależności od odmiany, dzięki czemu każdy z nas może wybrać swoje ulubione i rozkoszować się nimi bez ograniczeń!

Jeśli jesteś producentem jabłek i zastanawiasz się jakie opakowania tekturowe na owoce wybrać dobrze trafiłeś! W niniejszym artykule wyjaśniamy Ci na co zwrócić szczególną uwagę inwestując w kartony na jabłka, jakie znaczenie ma design opakowań kartonowych na owoce i ile przeciętnie kosztują kartony na jabłka. Mamy nadzieję, że lektura tekstu pozwoli Ci podjąć świadomą decyzję i wybrać możliwie najlepsze kartony na owoce!

Czym powinno charakteryzować się opakowanie tekturowe na owoce?

Czy wiesz, że Polska jest jednym z największych producentów jabłek na świecie? Fakt ten jest bezpośrednim powodem, dla którego kartony na jabłka i inne akcesoria przeznaczone do ich magazynowania i transportu są tak szeroko dostępne i zróżnicowane zarówno pod względem ceny, jak i jakości. Jak jednak biorąc pod uwagę powyższe odnaleźć się na rynku opakowań kartonowych na owoce i wybrać najlepsze z nich? Już tłumaczymy!

Czytaj także: 5 powodów dla których warto wybrać torby papierowe

Do cech, na które musisz zwrócić uwagę kupując opakowania na jabłka zaliczają się:

- materiał, z którego zostały wykonane - do najpopularniejszych należą skrzynki kartonowe na owoce, jednakże w sprzedaży można spotkać również nieco droższe modele drewniane.

- jakość wykonania - kartony na jabłka powinny być mocne, wykonane z solidnej, grubej tektury odpornej na uszkodzenia mechaniczne i zgniecenie. Co więcej, powinny być zbudowane tak, aby ustawienie kilku opakowań jedno na drugim nie stanowiło problemu.

- rozmiar - w sklepach można znaleźć kartony przeznaczone do przenoszenia od kilku do kilkunastu kilogramów jabłek.

- otwory wentylacyjne - jabłka, jak i pozostałe warzywa i owoce, w dużej mierze składają się z wody, a składowane w skrzynkach parują. Aby uchronić je przed gniciem należy przechowywać je w kartonach posiadających specjalne otwory wentylacyjne, przez które ulotni się nadmiar wilgoci.

- rączki - ich brak może być znacznym utrudnieniem, dlatego nie warto kupować kartonów na jabłka bez uchwytów.

Skrzynki kartonowe na owoce - czy design ma znaczenie?

Aspektem, na który warto zwrócić uwagę kupując opakowania kartonowe na jabłka jest również design. Zwłaszcza w przypadku dużych producentów, dla których rozpoznawalność marki ma znaczenie wartymi uwagi są kartony na jabłka z nadrukiem, na których można umieścić np. logo firmy.

Opakowania kartonowe na owoce cennik

Skrzynki tekturowe na owoce cenę mają różną. Jest ona w dużej mierze uzależniona od wielkości kartonu, sposobu jego produkcji, jakości i dodatkowych parametrów, takich jak np. spersonalizowany nadruk. Z reguły firmy zajmujące się handlem opakowaniami przy większych zamówieniach doliczają korzystny dla zamawiającego rabat.

Czytaj także: Produkcja papieru - recykling makulatury

Komentarze

Zaloguj lub zarejestruj się aby dodać komentarz