W co zapakować paczkę?

Opublikowany przez      08/06/2021 08:37:58    Komentarze 0
W co zapakować paczkę?

Raz na jakiś czas każdy z nas jest postawiony przed koniecznością wysłania paczki za pośrednictwem poczty, kuriera lub paczkomatu. Zadanie to, pozornie dość proste, wymaga on nas skrupulatności, zaangażowania i wykorzystania odpowiednich akcesoriów, dzięki którym produkt, który wysyłamy dotrze do adresata w niezmienionej formie.

W poniższym tekście wyjaśniamy jak prawidłowo zapakować paczkę pocztową. Przeczytaj, a dowiesz się jakie materiały i akcesoria warto wykorzystać, aby zminimalizować ryzyko uszkodzenia przesyłki. W artykule znajdziesz m.in. odpowiedzi na pytania skąd wziąć duży karton do wysyłki i jakich wypełniaczy użyć. Mamy nadzieję, że dzięki lekturze tekstu pakowanie paczek nie będzie już dla Ciebie problemem.

Jak zapakować paczkę do wysłania - wybierz odpowiedni karton

Pierwszą rzeczą, którą trzeba zorganizować planując wysyłkę towaru za pośrednictwem poczty, paczkomatów lub kuriera jest karton na paczkę. Powinien cechować się on wysoką jakością, być mocny, wytrzymały i kształtem dopasowany do przedmiotu, który wysyłamy. Co więcej, duże znaczenie ma również rozmiar pudełka. Należy dobrać go tak, aby po włożeniu przesyłki pozostało jak najmniej wolnej przestrzeni, a przy tym żaden z wystających elementów pakowanego przedmiotu nie dotykał ścianek pudełka. Sytuacja ta może bowiem spowodować przebicie kartonu i uszkodzenie jego zawartości.

Jak prawidłowo zapakować paczkę pocztową - nie zapomnij o wypełnieniu

Kolejną rzeczą bez której nie możesz się obyć pakując przesyłkę są wypełniacze. Dzięki nim przedmiot znajdujący się w kartonie zostanie pozbawiony możliwości przemieszczenia się i tym samym nie ulegnie zniszczeniu na skutek wstrząsów pojawiających się w transporcie. Przykładowo, takie wypełniacze jak wełna drzewna, folia bąbelkowa lub skropak znakomicie ochronią Twój towar przed zniszczeniem.

Czytaj także: Jak trzymać fason? W pudełkach fasonowych!

Jak zapakować paczkę do wysyłki - zadbaj o jej szczelność

Kiedy już przygotujesz odpowiedni karton, włożysz do niego wysyłany przedmiot i zabezpieczysz go przed uszkodzeniami za pomocą wypełniacza, kolejną rzeczą, na której powinieneś się skupić jest jego właściwe zaklejenie. Jak prawidłowo zapakować paczkę pocztową? Wystarczy za pomocą taśmy pakowej, np. typu solvent, uszczelnić wszystkie łączenia w kartonie oraz zabezpieczyć jego krawędzie i rogi. Pamiętaj przy tym, że produkty takie jak sznurek, taśma izolacyjna lub taśma maskująca nie są akcesoriami odpowiednimi do zamykania pudełek wysyłkowych.

Oklej karton na paczkę

Jeśli zastanawiasz się jak zapakować przesyłkę pocztową o dużej wartości tak, aby przekazać kurierowi jasną informację na temat delikatnego charakteru jej zawartości powinieneś skorzystać ze specjalnych etykiet samoprzylepnych. Przykładowo, naklejki z napisem “uwaga, szkło”, “nie rzucać” lub “ostrożnie” są jak najbardziej w porządku. Niekiedy przydatne mogą okazać się również oznaczenia góra/dół.

Skąd wziąć pudełko na paczkę?

Jeśli zastanawiasz się skąd wziąć karton do paczki koniecznie odwiedź nasz sklep internetowy centrumpakowania.com. Znajdziesz w nim najwyższej jakości opakowania kartonowe w wielu rozmiarach i kształtach, dzięki czemu bez trudu wybierzesz model odpowiedni dla swojej przesyłki. Co więcej, bogata oferta naszego sklepu obejmuje również pozostałe akcesoria niezbędne do pakowania przesyłek, takie jak np. wypełniacze, taśmy pakowe i wiele, wiele więcej! Sprawdź!

Czytaj także: Pudełka kartonowe - nie tylko do przeprowadzki

Komentarze

Zaloguj lub zarejestruj się aby dodać komentarz